Határidőben válaszolt a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ arra a közérdekű adatigénylésemre, amelyben az ALS betegek nyilvántartása felől érdeklődtem.
Amint az a válaszból kiderül, ALS betegséggel (Amiotrófiás laterálszklerózis) diagnosztizált betegeket mindössze 2020 január 1-től regisztrálnak Magyarországon. Eszerint 2020-ban 8, 2021-ben 11, 2022-ben 54, 2023-ban 16, 2024-ben eddig 13 ALS betegséggel diagnosztizált személy került bejelentésre.
Radikális üzenetet küldött december 1-én a Mi hazánk a román nacionalistáknak, de a méltatlanul hosszú ideje regnáló nyíregyházi fideszes város és szabolcsi megyevezetésnek is. Nincs szükség Nyíregyházán román megszállási emlékműre, egyértelműsítette maroknyi elszánt mihazánkos december 1-én, nem véletlenül pont Románia nemzeti ünnepén.
A nemzeti radikális párt tagjai és szimpatizánsaik az immár hagyományos Székely Hadosztály megemlékezés után a nyíregyházi Pazonyi térre vonultak, ahol fehér lepellel takarták le az ott található ún. "Román hősi emlékművet", valójában pofátlan megszállási emlékművet, amely a II. világháborúban az ellenség oldalára átállt áruló románok egyik gaztettének, Nyíregyháza elfoglalásának, megszállásának állít emléket, hőstettként, "felszabadításként" beállítva a magyarellenes, gyilkos katonai támadást.
A szobrot "Székelyföld nem Románia!" feliratú molinóval is elláttuk, majd Paré Attila, szabolcsi vármegyei képviselő közölte, hogy förmedvénynek tartja a román emlékművet. Attila műsorvezetőként felkérte Kovács Koppány Zoltánt, nyíregyházi városi önkormányzati képviselőt, hogy tartsa meg beszédét.
Koppány Zoltán elárulta, hogy elege van abból, hogy a történelem során minket megszálló, ellenünk atrocitásokat elkövető idegen hatalmaknak hajbókoló emlékművek, elnevezések rondítják hazánkat. Külön kiemelte a budapesti, budaörsi úti Petőfi laktanya Mária Teréziára való átnevezésének gyalázatát, azt, hogy az aradi vértanúkat meggyilkoltató Ferenc Józsefet ferencjóskázzuk, a minket évszázadokig megszállva tartó osztrákokat sógorozzuk, és szó nélkül tűrjük, hogy a több ezer, a magyar hadseregben szolgáló hadifoglyot lefejeztető Szulejmán török padisahnak szobra legyen Magyarországon, Szigetváron.
A Mi Hazánk színeiben parlamenti képviselő Apáti István a román szobrot illetően elmondta, hogy ekkora arcpirító pofátlanság láttán minden erkölcsi alapunk megvolna ahhoz is, hogy akár fizikailag megsemmisítsük szobrot, azonban mi nem azok vagyunk, akik időseket, gyerekeket taposnak el, majd törnek zúznak mondjuk egy Úz völgyi hadisírkertben. Apáti István elmondta, hogy három szinten fogjuk megtámadni a szobrot, úgy nyíregyházi városi szinten, Koppány Zoltán városi képviselőn keresztül, mint vármegyei szinten a négy szabolcsi vármegyei képviselőn keresztül, valamint a parlamenti képviselőinken keresztül is.
A rendezvény fotóit és videóit Cserép Anikó, a Mi hazánk tudósítója készítette, a szobrot eltakaró ponyvát Radványszki Ágnes vármegyei képviselőnek köszönhetjük, a tagságnak és a szimpatizánsoknak pedig a részvételt és a helyszínen való szervezési feladatok ellátását.
A kormánypárti város- és megyevezetés egyelőre elhatárolódik a szobor eltávolításának szükségességétől, a tegnapelőtti vármegyei közgyűlésen több fideszes képviselő kérdőre vonta Bakó József képviselőtársunkat, hogy mégis miért zavar minket annyira ez a szobor, további tiltakozásként a Mi hazánk által szervezett Székely Hadosztály megemlékezéstől különálló rendezvényen emlékeztek meg a Székely Hadosztályról.
Maroknyi elszánt hazafi és honleány, mihazánkosok és szimpatizánsok emlékeztünk a tegnap, december 1-én a Székely Hadosztály megalakulásának 106. évfordulóján a székely hadtestre, amely gyakorlatilag egyedüli fegyveres alakulatként szállt szembe a román megszállással az I. világháború végén.
A nyíregyházi Hősök terén kezdtük a rendezvényt, először "Székelyföld nem Románia!" molinót helyeztünk az emlékműre, majd Paré Attila Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei képviselő, az esemény műsorvezetője felkonferálásával elénekeltük nemzeti imánkat.
Folytatásként Váradi Amira 6. osztályos tanuló elszavalta József Attila "Nem! Nem! Soha!" című, a költőóriás revizionista versét, amely nyilván nincs benne a hivatalos tanagyagban.
Jómagam, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei képviselőként a trianoni és párizsi békediktátumok nemzetközi jogi szempontból való támadhatóságára hívtam fel a figyelmet, ígéretet téve, hogy amennyiben a Mi Hazánk érdemesnek talál arra, hogy parlamenti képviselőjelöltként indítsanak a vásárosnaményi körzetben, és maga a körzet beszavaz a parlamentbe, törvényjavaslatban fogom kezdeményezni azt, hogy a Hágai Nemzetközi Bíróságon támadjuk meg a jelenleg érvényben lévő párizsi diktátumot.
Szécsi Norbert, a kálmánházi Mi Hazánk vezetője előadta az Ismerős Arcok "Nélküled" című hazafias dalát.
Pakusza Zoltán, a Mi Hazánk miskolci képviselője számos történelmi tényt közölt a Székely Hadosztály harcairól, ezekkel a tényekkel egyértelmű párhuzamot vonva az akkori, a Székely Hadosztályt akár hátba is támadó vörösök és a mostani kormánypárt áruló magatartása között.
A rendezvény első felvonásának végén Szécsi Norbert vezetésével elénekeltük a Szózatot és a Székely Himnuszt, majd hangos "Vesszen Trianon!", "Székelyföld nem Románia!", "Huj huj, hajrá!" csatakiáltásokkal búcsúztunk.
Záróakkordként a vármegyeháza falán található Székely Hadosztály emlékplaketthez járultunk, ahol Váradi Botond 1. osztályos tanuló elhelyezte a falon a Mi Hazánk Mozgalom emlékező koszorúját, amit Váradi Viktória, a Mi hazánk lónyai tagja készített, és szalagját rovásírással is feliratozta.
A képeket és a videót Cserép Anikó, a Mi hazánk tudósítója készítette, kormánypárti sajtó nem volt a rendezvényünkön.
Fideszközeli civilek, úgymint a Rákóczi Szövetség, a Trianon Társaság és a Magyarok Szövetsége elhatárolódtak a Mi Hazánk rendezvényétől és inkább külön, délelőtt szerveztek saját megemlékezést a vármegyei közgyűlés alelnökének, Baracsi Endrének, amely rendezvényt a nyíregyházi kormánysajtó mediatizált.
Köszönjük a Mi Hazánk Mozgalom tagjainak a szervezői munkáját, a szimpatizánsoknak, hogy megtisztelték a rendezvényünket, Apáti István parlamenti képviselőnek, Kovács Koppány Zoltán nyíregyházi önkormányzati képviselőnek, Bakó József és Radvánszki Ági szabolcsi vármegyei képviselőknek, Komlódi Lóránd szatmárnémeti mihazánkosnak, valamint Miklós Árpádnak, a MIÉP egykori parlamenti képviselőjének, jelenlegi Mi Hazánk borsodi vármegyei képviselőnek, hogy eljöttek a megemlékezésre.