Közérdekű adatigénylésemben az influenza vírustörzsek és a korábbi koronavírustörzsek okozta megbetegedések tesztelési eljárásairól, a betegségek leküzdése érdekében hozott hatósági intézkedésekről, a betegségek statisztikai adatairól, valamint az idei, új koronaexoszóma vonatkozásában is néhány információ iránt érdeklődtem. Míg néhány kérdésben a Nemzeti Népegészségügyi Központ kiszolgáltatta az igényelt adatokat, három kérdésben megtagadta azokat, arra hivatkozva, hogy nem közérdekű adatok.
A meg nem válaszolt kérdések az új koronaexoszóma esetében a "második hullám" valamint a "tünetmentes fertőzött" fogalmak hivatalos szakmai definíciójára vonatkoztak, valamint arra, hogy miért használnak az idei, új koronaexoszóma esetében arányaiban sokkal több PCR tesztet, mint az influenza és a régebbi koronaexoszómatörzsek esetében.
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz intézett vizsgálat indítását szorgalmazó kérésemben kimutatom, hogy Müller Cecília országos tisztifőorvos rendszeresen használja úgy a "második hullám", mint a "tünetmentes fertőzött" fogalmakat sajtótájékoztatókon, munkaköri tevékenységként, valamint, hogy az egészségügyi törvény leszögezi, hogy a betegnek joga van a teljes körű tájékoztatáshoz.
A PCR tesztekre vonatkozó kérdésre a válasz megtagadását ammiatt nehezményeztem, mert az influenzára vonatkozó hasonló adatokat, miszerint influenzára csak akkor végeznek tesztet, ha a beteg maga jelentkezik tünetekkel az orvosnál, probléma nélkül kiadta a hatóság kérésre, az új koronaexoszómára vonatkozó hasonló kérést viszont elutasította, ami furcsa.
Kapcsolódó:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése